Haber Detay

2018’de Önemli Web Tasarım Trendleri2018’de Önemli Web Tasarım Trendleri
14 May

2018’de Önemli Web Tasarım Trendleri

2018’de Önemli Web Tasarım Trendleri

Web tasarımı hayatımızda uzun bir süre için ihtiyacımız olan bir şeydir. Web sitesi olmadan internet hiç bir şey değildir. Bir web sitesi de doğru tasarlanmadığı sürece tamamlanmamıştır.

Bir web sitesi için tema oluşturmak veya bir tasarım nesnesi oluşturmak olsun, bir web tasarımcısına her zaman ihtiyaç duyacağımız bir şeydir.

Web tasarımı, zaman içinde kendini hızla geliştirmeye devam eden alanlardan bir tanesi olmasına rağmen, hiç mi hiç eskimeyen tasarım trendleri vardır.

Sitenin Açılış Sayfası

Eğer pazarlamacıysanız, pazarlama amaçlı olarak, web sitesinde iyi ve güzel tasarlanmış açılış sayfalarının önemini iyi anlayabilirsiniz. Pazarlamanın hemen hemen her yönü, daha çok hedeflenen ziyaretçileri çekmek açısından açılış sayfalarının kullanılmasının önemi oldukça fazladır.

Renk Geçişleri

Artık şirketlerin çoğu, Çok renkli geçişleri kendi web sitelerinde ve logo tasarımlarında tek renkli tasarımlardansa çok renkli tasarımları kullanmayı seçiyor. Bu trend, tablolar, yazı tipleri, arka plan, sitede kullanılan görseller ve tüm web tasarımı öğeleriyle iyi çalışıyor.

Sitenizde Özel Grafik Tasarımlar kullanın

Stok fotoğrafları kullanmaktan sıkıldıysanız, özel olarak dijital grafiklerle denemeye başlamanız gerekiyor. Buda yeni bir tasarım işi yaratıyor ama sonucunda harikalar yarata bilirsiniz. Size özel yapım illüstrasyon ile sadece web sitenizin tasarımını benzersiz ve mükemmel hale getirecek aynı zamanda kullanıcıları da sitenize çekecektir.

3D Tasarım

3D tasarımlar kesinlikle tasarım dünyasını gelecekte yönetecek. 3D render araçları, AR ve VR gibi teknolojileri geliştirmekte olan birçok şirket tasarımlarda çekicilik değil aynı anda 3D modellerle de yapılan tasarımları hissetmeye kadar gidecek bir trend yaratmaktadır.

Yarı düz bir tasarım

Çok uzun yıllardır trend olan düz tasarım, şimdilerde çekici ve ince bir yarı düz tasarıma dönüşmüş durumda. Bu tasarım aynı eski düz tasarımı gibi sitenin daha güzel görünmesini amaçlayan bazı iyileştirmeler içeriyor. Geçişler, sitenin alt taraflarına uzanan düz tasarımlara zarar vermeden ışık gölgeleri ve gölge derinliği ile karmaşıklıkların engellenmesine yardımcı oluyor.

Sitede Renkler

Web tasarımlarınızda mükemmellik arayacağınız bazı durum ise renklerdir. Artık çoğu kişinin bildiği gibi, renkler bir tasarımda en önemli şeydir. Tasarıma uygun renk kullanımıyla tasarımınızı yüksek kalitede bir yere çıkartabilirsiniz. Renk seçimlerinizde özgün olmak için Google’ın renk paletini kullana bilirsiniz.

Etiket: #tasarım #trend #trendler #2018trendleri #tasarımtrendelri #logo #sanat #mobiluyumlu #moderntasarımlar #uyumlulogolar #logotasarım #dijitaltasarım #animasyon #grafiktasarım #webtasarım #websitesi #websitesitrendleri #sitetrendleri